Tablica korkowa jako narzędzie do nauki geografii Twojego dziecka

Tablica korkowa jako narzędzie do nauki geografii Twojego dziecka

Prawidłowy rozwój dziecka oraz jego staranna edukacja to cele, które przed sobą stawia każdy rodzic. W związku z tym warto zadbać o to, by w przestrzeni dziecięcej znajdowały się funkcjonalne przedmioty i dekoracje, które z jednej strony będą pełniły funkcję rozrywkową, a z drugiej można przypisać im rolę edukacyjną. Jednym z takich rozwiązań może być mapa korkowa świata, czyli doskonały prezent dla dziecka bez względu na jego wiek. Dlaczego warto na nią postawić?

Wygodna nauka geografii

Posiadanie mapy korkowej świata, Polski, czy też Europy w pokoju dziecka to spory atut. Z jednej strony będzie to praktyczna dekoracja, ale z drugiej strony będzie to przedmiot, dzięki któremu nauka geografii malucha będzie przyjemniejsza i bardziej efektywna. Jak nauczyć dziecko geografii w domu? Wystarczy regularnie spędzać czas z dzieckiem przy takiej mapie oraz zaangażować malucha w geograficzne gry i wyzwania. Atutem takiej mapy jest również możliwość zaznaczania na niej pinezkami konkretnych lokalizacji, dzięki czemu dziecko będzie mogło precyzyjnie wskazywać swoje odpowiedzi, a my je następnie zweryfikujemy.

Mapa korkowa świata to również doskonałe narzędzie do tego, by to na niej rozpoczynać swoją podróż po świecie. Gdy planujecie wakacje, na mapie możecie zaznaczać miejsca, do których będziecie podróżować. Sprawi to, że uczeń już nie będzie mógł doczekać się wyjazdu, a z drugiej strony planując podróż, sam będzie mimowolnie uczy się geografii. Nauka poprzez zabawę i rywalizację to skuteczny sposób, dzięki czemu nasze dzieci jeszcze szybciej przyswajają wiedzę. W tym aspekcie wykorzystywanie mapy korkowej świata w pokoju dziecka jest nieocenione.

Czy taka mapa sprawdzi się w szkole?

Mapa ścienna Świata wykonana z korka to również doskonała alternatywa dla klasycznych map, które znamy ze szkoły. W związku z tym modele korkowe doskonale sprawdzają się w edukacji szkolnej. Jeżeli chcecie przygotować dla uczniów coś nowego oraz zmobilizować ich do efektywniejszej nauki geografii, to szkoła również będzie dobrym miejscem do umieszczenia w niej takiej mapy. To bardzo nowoczesne i skuteczne podejście do edukacji, które stopniowo wypiera stare i coraz mniej efektywne metody nauczania. W związku z tym produkty takie jak korkowe mapy świata, Polski, czy też Europy, są również przeznaczone do użytku w placówkach dydaktycznych.

O mapie korkowej

Tablica, mapa korkowa jest idealnym prezentem dla każdego podróżnika. Można ją personalizować poprzez zaznaczanie miejsc pinezkami. Mapa korkowa została przygotowana z dużą starannością, tak, aby sprawdziła się również jako dekoracja. Jest również świetną pomocą edukacyjną dla młodszych. Dzięki funkcji wbijania pinezek możesz:

 • Powiesić swoje notatki
 • Przypiąć zdjęcia z wakacji
 • Zaznaczać wyjątkowe miejsca
 • Planować kolejne podróże

Tablica korkowa zawiera zestaw:

 • Pinezki kuleczki w 2 kolorach (40szt)
 • Pinezki flagi (10szt)
 • Domek – antyczne złoto (polska produkcja)
 • Zawieszki do powieszenia mapy na ścianę

Wykonanie tablicy korkowej

canvascale, mapa korkowa, mapa korkowa polski

Wydruki wykonujemy na dwóch rodzajach płótna:

Płótno 100% bawełna PREMIUM (Cotton Canvas 260E) zapewnia wydruk o wysokiej głębi kolorów, dzięki swojej strukturze i połysku. Dodatkowo bawełna jest bardziej wytrzymała na warunki zewnętrzne typu zarysowania i zamoczenia, dzięki temu można cieszyć się użytkowaniem dłuższy czas. Struktura płótna bardzo nieregularna dzięki temu wydruk nadaje wygląd stylu retro.

Płótno standard PET (Canvas Matt 240E) gwarantuje druk o niższym koszcie, przy czym wytrzymałość materiałów jest podobna. Materiał jest matowy. Struktura bardziej jednolita, przypominająca kartkę papieru.

Płótno naciągnięte na solidną ramę zbudowaną z płyty korkopodobnej oraz drewnianej ramy dzięki czemu transport mapy do klienta jest bez inwazyjny. Wszystko postawione na dokładność wykonania oraz dopracowane detale.

 • Precyzja wykonania oraz dopracowane detale
 • Połączenie starego stylu mapy z nowoczesnym akcentem
 • Aktualne szczegółowe dane miast, krajów, rzek, wysp
 • Gotowe do powieszenia na ścianę – zawieszka gratis!
 • Wysokiej jakości materiały
 • Wytrzymałość na wieloletnie użytkowanie

Jaką tablicę wybrać?

tablica korkowa duza, tablica korkowa mapa, canvascaleAby dobrze wybrać tablicę korkową trzeba odpowiedzieć sobie na pytania: -do czego? -komu? -gdzie będzie służyła? W przypadku gdy mapę zamówiliśmy dla dziecka, mądrym wyborem będzie mniejsza mapa (60×40; 90×60), która przy użytkowaniu nie będzie sprawiała żadnych problemów w porównaniu do dużej mapy.Większe rozmiary map (120×80; 150×100) skierowane są bardziej dla użytkowników dorosłych ze względu na ich rozmiary oraz wagę. Mniejsze mapy są bardziej mobilne i można je wygodnie trzymać w rękach, dzięki czemu nauka będzie sprawiać więcej przyjemności i da lepsze efekty.

Pakowanie

Produkt przed wysyłką pakujemy w grubą warstwę pianki amortyzującej oraz personalizowany karton. 

Details

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Co mówią nasi Klienci
337 opinii